Зустріч голландських журналістів з Головою Меджлісу кримськотатарського народу

medzhlis26 січня 2016 р. ГО “Міжнародна ініціатива з підтримки України” організувала зустріч голландських журналістів з Головою Меджлісу кримськотатарського народу,  кримськотатарським політиком і громадський діячем Рефатом Абдурахмановичем Чубаровим, який є Народним депутатом України III–V скликань та діючим депутатом Верховної Ради VIII скликання. На зустрічі були присутні представники голландських ЗМІ: Віерд Дак (WIERD DUK), який представляє голландські та німецькі видання AD Algemeen Dagblad, De Tijd, TPO The Post Online, Nieuwe Revu, Het Parool / PS De Wereld, та прогресивний журналіст-кінематографист російського походження Марія Новікова, відома за її документальним фільмом про російську агресію в Україну «Вантаж 200 неоголошеної війни». Зустріч журналістів в Рефатом Чубаровим відбулася в рамках в рамках прес-туру по Україні, організованого для журналістів ГО “Міжнародна ініціатива з підтримки України” для висвітлення в голландській пресі реальних фактів про Україну та військову агресію Росії проти нашої країни, на протидію антиукраїнській пропаганді з боку деяких політичних кіл Голландії, які ініціювали проведення референдуму щодо асоціації України з ЄС.

Візит в Україну журналістів викликаний інтересом, який проявляє Голландія напередодні проведення в країні консультативного референдуму. Як відомо Голландія – єдина країна Європейського союзу, де 6 квітня 2016 р. мають намір провести референдум щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Хоча у Голландії запевняють: йдеться зовсім не про українські інтереси, а про голландський євроскептицизм, неважко здогадатись, що така ініціатива стала результатом активної російської пропаганди та підкилимних методів Кремля, який за будь-яку ціну намагається загальмувати поступ української держави до європейських цивілізаційних цінностей.

Необхідність і важливість інтерв’ю з видатним представником кримськотатарського народу, керівником політико-правового управління Меджлісу пов’язані, насамперед, з незаконною анексією Криму Російською Федерацією, що є прямим порушенням міжнародного права. Голландських журналістів, зокрема, дуже цікавила доля кримськотатарського народу як корінного населення Криму, тому більшість питань під час інтерв’ю стосувалася наслідків анексії Криму як для України в цілому, так і для кримськотатарського народу, який ще за часів радянського суспільства зазнавав та продовжує зазнавати з боку російської влади притиснень в політичному, економічному, культурному аспектах життя, вигнання з рідної землі, заборони в’їзду до Криму тощо. Рефат Чубаров як історик-архівіст за фахом, надав ґрунтовні історичні факти щодо Криму, його корінного населення, минулого та сучасного стану кримськотатарського народу, детально розповів про труднощі, з якими кримські татари стикаються живучі у анексованому Криму, зухвалої та брехливої пропагандистської політики російського керівництва, переслідувань татар з боку російської влади тощо. Пан Чубаров наголосив, що переважна більшість кримських татар щиро вважають себе громадянами України та відстоюють питання повернення Криму до складу України, керуючись мирними та законними шляхами боротьби проти російського агресора, а також торкнувся проблемних питань кримсько-татарських активістів,  та сприяння їх діяльності державними структурами.

Також під час інтерв’ю були обговорені питання проведення референдуму щодо асоціації України з ЄС. Сподіваємося, що думки та політичні погляди, відповіді на питання, висловлені паном Чубаровим в інтерв’ю голландській пресі, будуть мати позитивний вплив на формування свідомості та переконань європейської спільноти щодо асоціації України з ЄС.