Прес-тур голландських журналістів в Україну

фото_голландські журналісти з Тарасом СтецьківимГО “Міжнародна ініціатива з підтримки України” організувала прес-тур по Україні з 21 по 27 січня 2016 року для журналістів з Голландії. Серед представників голландських ЗМІ, яки взяли участь у прес-турі, були голландський журналіст Віерд Дак (WIERD DUK), який представляє голландські та німецькі видання AD Algemeen Dagblad, De Tijd, TPO The Post Online, Nieuwe Revu, Het Parool / PS De Wereld, та прогресивний журналіст-кінематографист російського походження Марія Новікова, відома за її документальним фільмом про російську агресію в Україну «Вантаж 200 неоголошеної війни».

Візит в Україну журналістів викликаний інтересом, який проявляє Голландія напередодні проведення в країні консультативного референдуму. Як відомо Голландія – єдина країна Європейського союзу, де 6 квітня 2016 р. мають намір провести референдум щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Хоча у Голландії запевняють: йдеться зовсім не про українські інтереси, а про голландський євроскептицизм, неважко здогадатись, що така ініціатива стала результатом активної російської пропаганди та підкилимних методів Кремля, який за будь-яку ціну намагається загальмувати поступ української держави до європейських цивілізаційних цінностей.

Програма прес-туру була дуже насиченою та змістовною. Напередодні виїду на південь України журналісти провели зустріч з шведським волонтером батальону «Азов» М.Скілтом стосовно подій у зоні АТО та допомоги міжнародних волонтерів Україні у боротьбі з проросійськими бойовиками та терористами на окупованих територіях Донбасу. Крім того, журналісти взяли інтервю у Народного депутата України, Голови парламентського комитету з питань культури Миколи Княжицького.

З 22 по 24 січня 2016 року, з нагоди святкування Дня Соборності України, ГО “Міжнародна ініціатива з підтримки України” та Творче об’єднання «Музбат» організували та провели в містах Одеса, Херсон, Мелітополь, Белгород-Дністровський благодійні рок-концерти з виступами українських рок-груп «Друже музико» (м. Одеса), «Тінь Сонця», «Гайдамаки» (м. Київ) та відомого українського автора та виконавця Сергія Файфури.

Журналісти із Голландії також приїхали висвітлювати святкові урочистості та музичні події у Одесі, Херсоні та інших містах України, а після концертів провели декілька зустрічей з місцевими органами влади, які були організовані ГО “Міжнародна ініціатива з підтримки України”. На цих зустрічах були обговорені питання проведення реформ в містах України, боротьби з корупцією, плани розвитку областей та регіонів і залучення до них інвестицій, забезпечення облаштування адмінкордону з Кримом, сприяння кримсько-татарським активістам тощо. Разом з активістами кримськотатарського Меджлісу була організована поїздка голландських журналістів до адміністративного кордону з Кримом, інтерв’ю з учасниками блокади Криму.

Після повернення до Києва голландські журналісти зустрілися з волонтерами ГО «Фенікс», провели зустріч з депутатами Київради та відвідали поранених під час бойових дій у зоні АТО, які лікуються у Центральному військовому госпіталі та відвідали Музей Другої Світової війни, де проходила виставка, присвячена обороні Донецького аеропорту та висвітленню подій в зоні АТО.

В останній день перебування в Україні голландські журналісти разом з Головою правління ГО “Міжнародна ініціатива з підтримки України” зустрілися з членом центрального проводу політичної партії «Республіканська платформа» Тарасом Стецьківим, який розповів журналістам про ідеологічну доктрину партії «Республіканська платформа», її спрямованість на європейську інтеграцію. Тарас Стецьків висловив переконання, що і ознайомчий візит в Україну голландських журналістів, і кроки, які планує здійснити «Республіканська платформа» в міжнародному напрямку, разом з заходами, що планують інші патріотичні сили та державні інституції України, стануть на заваді антиукраїнським силам у Європі. нашої держави та стратегію діяльності партії.

Ввечері 26 січня 2016 р. ГО “Міжнародна ініціатива з підтримки України” організувала зустріч голландських журналістів з Головою Меджлісу кримськотатарського народу,  кримськотатарським політиком і громадський діячем Рефатом Абдурахмановичем Чубаровим. Необхідність і важливість цього інтерв’ю було пов’язане, насамперед, з незаконною анексією Криму Російською Федерацією, що є прямим порушенням міжнародного права. Голландських журналістів, зокрема, дуже цікавила доля кримськотатарського народу як корінного населення Криму, тому більшість питань під час інтерв’ю стосувалася наслідків анексії Криму як для України в цілому, так і для кримськотатарського народу, який ще за часів радянського суспільства зазнавав та продовжує зазнавати з боку російської влади притиснень в політичному, економічному, культурному аспектах життя, вигнання з рідної землі, заборони в’їзду до Криму тощо. Рефат Чубаров як історик-архівіст за фахом, надав ґрунтовні історичні факти щодо Криму, його корінного населення, минулого та сучасного стану кримськотатарського народу, детально розповів про труднощі, з якими кримські татари стикаються живучі у анексованому Криму, зухвалої та брехливої пропагандистської політики російського керівництва, переслідувань татар з боку російської влади тощо. Пан Чубаров наголосив, що переважна більшість кримських татар щиро вважають себе громадянами України та відстоюють питання повернення Криму до складу України, керуючись мирними та законними шляхами боротьби проти російського агресора. 

Сподіваємося, що візит голландських журналістів в Україну, проведені ними інтерв’ю та зустрічі з українськими політичними, громадськими, культурними діячами та воєнними, вислухані думки та політичні погляди, відповіді на питання та факти, які журналісти планують висвітлити в голландській та німецькій пресі, будуть мати позитивний вплив на формування свідомості та переконань європейської спільноти щодо асоціації України з ЄС.