Презентація відео-кліпу Сергія Файфури “Бандера” як інструмент дієвої контр-пропаганди

Сергій Файфура

11 серпня ГО «Міжнародна Ініціатива з Підтримки України» провела презентацію відео-кліпу Сергія Файфури «Бандера» як інструмента дієвої контр-пропаганди. У заході брали участь: автор пісні «Бандера» – Сергій Файфура; голова ГО «Міжнародна Ініціатива з Підтримка України» Тарас Осауленко; громадський діяч Олесь Доній; письменник Андрій Волошин.

Відеокліп викликав резонанс у соціальній мережі, ставши надпопулярним – за 5 днів набравши 400 тисяч переглядів на You Tube. Цей кліп став вірусним.Він показує образ миролюбивого українця і образ агресивного ватника. Він може дати додатковий привід росіянам замислитись над тим – хто вони такі і чому вони є агресорами?”, – підкреслив А.Волошин.

Сам виконавець повідомив нам про те, що його пісні є не тільки патріотичними, а й духовними. Нашу країну втягнули в жолоб залякувань, зневіри і був необхідний якийсь свіжий ковток повітря, була потреба у простому, зрозумілому, але живому слові. Зараз йде війна і тому ми повинні обєднуватись.

“Гротескна подача даного кліпу є стверджувальною з нашого боку. Цей кліп має як мистецьку складову так і пропагандистську складову. Він зовсім не про Бандеру, він спростовує пропагандистські штампи.

У кліпі Сергій звертається до наших опонентів з якими ми маємо надію, зустрітись у майбутньому як друзі. У Сергія є багато інших пісень на тематику кохання і відносин між людьми. Але сьогодні він відчуває себе на мистецькому фронті. Ми маємо диск, який випустили з його патріотичних доробок, який є своєрідним посилом до наших ворогів.

На превеликий жаль, українські канали не хочуть брати подібні відео-кліпи і взагалі українські патріотичні пісні до показу. Якщо ми не маємо змоги поширювати це в середині нашої держави, то що ж тоді говорити про бажання донести це нашим ворогам.”, – наголосив голова ГО «Міжнародна ініціатива з підтримки України» Т.В.Осауленко.

“Через пісню йде слово, через слово йде ідея, а з ідеєю боротися набагато важче. Зазначивши, що пісенна творчість – це насправді боротьба за уми, громадський діяч Олесь Доній уточнив, що кліп автор зняв разом з однодумцями при підтримці меценатів. І на те, що він зібрав величезну кількість переглядів, у будь-якій державі звернули б увагу.

“Нещодавно, за ініціативи журналу «Українській Туризм» ми домовилися з Укрзалізницею і дали їм перші підбірки відео-кліпів та аудіо для їх прокрутки у вагонах. Все це було зроблено на громадських засадах, тому що ця заможна структура не має коштів на те щоб забезпечувати українських виконавців. Це є яскравим прикладом того, що держава не має ні бажання ні відповідних програм з фінансування української патріотичної творчості.”,- підкреслив О.Доній.

Відео з прес-конференції: