Фотовиставка «Україна: 2014-2016. Війна і мир» у Таллінні

Фотовиставка Таллінн

1 вересня у Талліннському університеті відбулася урочиста церемонія відкриття фотовиставки «Україна: 2014-2016. Війна і мир».

Експозиція складається із більше ніж сотні фотографій професійних авторів та аматорів, які зафіксували події в Україні під час Революції Гідності, у пост-майданівський період, а також під час бойових дій на сході України у зв’язку з російською агресією.

Організаторами виставки є Національний музей історії України у Другій світовій війні, громадська організація «Міжнародна ініціатива з підтримки України» за сприяння Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури України та Посольства України в Естонській Республіці.

У церемонії відкриття взяли участь члени іноземних дипломатичних місій, акредитованих у Таллінні, представники викладацького та студентського складу Талліннського університету, місцевих ЗМІ та представники української громади Естонії.

Почесними гостями виставки були п’ять українських воїнів, поранених у ході боїв проти російсько-сепаратистських військ на сході України. Вони проходять в Естонії курс медичної реабілітації, що фінансується Міністерством оборони Естонської Республіки.

На відкритті фотовиставки виступили Посол України в Естонській Республіці Віктор Крижанівський та професор Талліннського університету Метью Крендел.

Посол В.Крижанівський у своєму виступі відзначив, що експозиція має на меті донести до європейської спільноти інформацію про буремні події в Україні, які відбулися під час Революції Гідності та у ході протистояння російській агресії на Донбасі та в Криму. Було також наголошено, що тисячі українців зі зброєю в руках вже понад два роки героїчно відстоюють незалежність і територіальну цілісність нашої Батьківщини. Війна з окупантами згуртувала український народ, а українська армія зміцніла і готова дати достойну відсіч ворогові. Була висловлена глибока вдячність естонському народу за всебічну підтримку України у її боротьбі за збереження свого суверенітету.

Виставка експонуватиметься з 1 по 23 вересня у будівлі Талліннського університету (корпус «Астра», Narva mnt. 29, Tallinn).

Джерело: Посольство України в Естонській Республіці