Відкриття Фотовиставки «Україна. Реалії 2014–2016 рр.» у Фінляндській Республіці.

mipu-helsinki

 10 червня 2016 року у столиці Фінляндії, місті Гельсінкі, в приміщенні Посольства України у Фінляндській Республіці відбулося урочисте відкриття фотовиставки ”Україна. Реалії 2014–2016 рр.”, проведення якої ініційоване Громадською організацією  “Міжнародна Ініціатива з Підтримки України»  за підтримки Міністерства культури України, Міністерства закордонних справ України, Національного музею історії України у Другій світовій війні та за сприяння Посольства України у Фінляндській Республіці, народних депутатів України Юрія Бублика та Андрія Левуса. Партнери проведення фотовиставки: Міжнародні авіалінії України, компанія Аквавіта та газета Український туризм.

   Фотовиставка складається із ста найкращих робіт професійних та аматорських авторів, фотокореспондентів (Віктор Гурняк, Ігор Волосянкін, Максим Дондюк, Петро Задорожний, Антон Кіреєв, Станіслав Козлюк, Максим Левін, Сергій Лойко, Єфрем Лукацький, Олександр Козловський, Антон Наумлюк, Сергій Ніколаєв, Макс Рокотанський; волонтери Юрій Збанацький, Юрій Мисягін); знімків, зроблених учасниками бойових дій на Сході України, штатними та позаштатними фотографами Українського Незалежного Інформаційного Агентства Новин (УНІАН), які перебували в епіцентрі подій; Державним космічним агентством України та Малою академією наук України.

 Автори робіт зафіксували на своїх світлинах події Революції Гідності 2013-2014 рр., масштаб російського військового вторгнення на Сході України, трагічні події у зоні АТО. На світлинах експозиції зображені борці за свободу, героїчні та сміливі захисники нашої Вітчизни, знищені міста, скалічені душі та нестерпний біль утрати близьких. Героїчний опір українців агресору показав усьому світові наше прагнення бути незалежними та єдність нашого народу.

 Через світлини фотовиставки ми прагнемо донести реальні події, які переживає український народ задля збереження єдності та самобутності своєї нації, своєї землі, своєї держави.

 Відкриття фотовиставки розпочалося зі вступного слова Посла України у Фінляндській Республіці Олефірова Андрія Володимировича. Також слово було надане представнику Громадської організації  “Міжнародна Ініціатива з Підтримки України»  Піть Євгенію Валерійовичу, співорганізатору фотовиставки –  директору Національного музею України у Другій світовій війні – Ковальчуку Івану Петровичу, представникам фінляндського суспільства.

 Всі виступаючі наголошували на важливості проведення подібних заходів та демонстрування реальних бентежних подій в Україні всій світовій спільноті задля об’єднання у спільній меті – боротьбі проти агресора. Тільки разом ми зможемо досягти перемоги, мирного та вільного існування.

 Експозиція фотовиставки триватиме у Посольстві України в Фінляндській Республіці протягом місяця з 10.06.2016 р. по 10.07.2016р. Далі фотовиставка подорожуватиме по містам Європи та розповідатиме героїчну історію боротьби українського народу міжнародній спільноті.