Прес-конференція «Перспективи введення квот на національний контент телерадіостанцій: позиція законотворців та громадських активістів. Оприлюднення заяви українських артистів на підтримку захисту української пісні»

6 квітня о 15:00 в прес-центрі УкрІнформ (вул. Богдана Хмельницького, 8/16) відбудеться прес-конференція «Обговорення перспектив введення квот на національний контент телерадіостанцій від представників законотворчості та громадських активістів. Оприлюднення заяви українських артистів на підтримку захисту української пісні».

Вже кілька тижнів у фокусі професійної музичної спільноти та широких кіл громадськості питання введення квот на національний музичний продукт, зокрема україномовний. Минулого тижня міністром культури Вячеславом Кириленком був оприлюднений законопроект про квотування україномовного музичного продукту на рівні 37,5%. У відповідь великі радіогрупи оголосили списки близько 50-ти артистів, які виступають проти ухвалення законопроекту (частина артистів спростувала їх участь і повідомила, що їх включення до списку з ними не погоджене). Даний прес-захід покликаний продемонструвати виважену позицію громадського сектору, представників законотворення та українських артистів, які виступають за впровадження засобів захисту національного контенту.

На прес-конференції обговорять наступні питання:

1. Дослідження громадського руху «Простір Свободи» про стан української музики та дані про розміщення україномовного контенту в ефірі радіостанцій. Співкоординатор руху “Простір Свободи” – Сергій Стуканов.

2. Доповідь про законопроект #3822 та його доопрацювання, інформація про закордонну практику квотування музики, яка взята за основу розробки законопроекту. Представник розробників законопроекту – Медуниця/ представник комітету з доопрацювання законопроекту – Сергій Оснач.

3. Позиція відомих українських артистів щодо захисту національного музичного продукту – Сашко Положинський (гурт ТАРТАК)

4. Оприлюднення списку із кількасот українських виконавців на підтримку захисту української музики: https://docs.google.com/forms/d/1Ani6vACP1QvCnXlbwRUr7eYpv3hGJ-RsB7WLvv0FDL8/viewform?c=0&w=1

4. Позиція молодих українських вионавців та їх причини підтримки захисту української музики – співачка Ейра

5. Позиція представників «невидимої для радіостанцій» української культури, що активно гастролюють для українських та закордонних слухачів, але так і не отримали доступ до ротацій на радіостанціях – Сергій Василюк, “Тінь сонця”

Акредитація на подію відбувається за тел (063) 067 92 05 (Олександра)