Засідання ініціативної групи щодо обговорення виконання Будапештського меморандуму

taras osaulenko26 лютого 2015 року в бізнес-центрі “Діамант”, в Києві відбулось засідання ініціативної групи щодо обговорення виконання Будапештського меморандуму 1994 року, ініційоване ГО “Міжнародна Ініціатива з Підтримки України”.

Народний депутат України VII скликання Тарас Осауленко виступив зі вступним словом, окреслив важливість тематики та необхідність ініціювання будепешстського формату для більшої міжнародної підтримки України. Також на заході були висвітлені наступні теми:

andriy voloshyn“Цілі та зміст Будапештського Меморандуму 1994 року. Основні гарантії, що були надані Україні.”

Андрій Волошин,

заступник голови ГО «Міжнародна ініціатива з підтримки України».

 

yuriy ehanurov “Найбільша з часів Другої світової війни гуманітарна катастрофа в Україні як наслідок невиконання країнами-гарантами Меморандуму”.

Юрій Єхануров,

професор Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка.

 

mamar merzouk “Ситуація з вимушеними переселенцями з зони проведення АТО та з АР Крим: Гуманітарний стан вимушених переселенців в Україні”.

Мамар Мерзук,

голова представництва Бюро ЄС з гуманітарної допомоги та громадянського захисту в Україні.

 

olha cherednichenko“Потреби соціального забезпечення для вимушених переселенців”.

Ольга Чередніченко,

головний лікар Біловодської райнної лікарні Луганської області.

 

volodymyr lytvyn “Допомога, яку країни-підписанти можуть надати вимушеним переселенцям та учасникам АТО в Україні як компенсацію за невиконання Будапештського меморандуму”.

Володимир Литвин,

народний депутат України.

 

 

valeriy moshenskyy  “Будівництво житла для вимушених переселенців: якого житла потребують вимушені переселенці, в яких регіонах України і в які терміни (презентація). Соціальні проблеми вимушених переселенців”.

Валерій Мошенський,

голова Інституту громадського контролю.

 

taras osaulenkoМеханізм забезпечення будівництва та відновлення житла для вимушених переселенців та зруйнованої інфраструктури на сході України, яких Україна може вимагати від країн-підписантів Будапештського меморандуму”.

Тарас Осауленко, голова ГО «Міжнародна ініціатива з підтримки України».

 

Резолюція ініціативного зібрання щодо виконання Будапештського меморандуму

м. Київ, 26 лютого 2015 р.

Ініціативне зібрання щодо виконання Будапештського меморандуму провело 26 лютого 2015 р. в м. Києві обговорення і визнало наступне:

– Будапештський меморандум, який в 1994 році підписали Російська Федерація, Великобританія та Сполучені Штати Америки, а згодом Франція та Китай приєднались до нього, гарантував Україні захист її суверенітету та кордонів, надання допомоги Україні в разі, якщо вона стане жертвою акту агресії в обмін на набуття Україною статусу неядерної держави. На жаль, ці зобов’язання, були ганебно порушені Росією, яка з країни-гаранта перетворилась на країну-агресора.

– Інші країни-підписанти Будапештського меморандуму не доклали достатньо зусиль для забезпечення його виконання, що призвело до окупації частини території України на сході країни та Криму.

– За даними міжнародних організацій (ООН, ОБСЄ, ПАРЕ та ін.) на сьогодні в Україні через воєнну інтервенцію нараховується понад мільйон вимушених переселенців, в основному з території військових дій на сході України. Це визнається міжнародними організаціями як найбільш масштабна гуманітарна катастрофа в Європі у новітній історії.

taras osaulenkoВраховуючи вище зазначене, Ініціативне зібрання щодо виконання Будапештського меморандуму пропонує:

1. Ініціювати термінове скликання міжнародної конференції за участю президентів країн-гарантів Будапештського меморандуму 1994 року з метою вжиття невідкладних заходів для відновлення територіальної цілісності України, надання коштів на будівництво житла, виділення коштів на відновлення інфраструктури в зоні АТО та прилеглих територій та надання негайної соціальної допомоги вимушеним переселенцям та учасникам АТО.

2. Створити громадський Ініціативний комітет з допомоги вимушеним переселенцям в України. До складу Ініціативного комітету рекомендувати Ю.Єханурова (професор Київського національного університету ім. Т. Шевченка), В. Мошенського (голова Інституту громадського контролю), Т. Осауленка (голова ГО «Міжнародна ініціатива з підтримки України»), О. Донія (ГО «Центр досліджень політичних цінностей»), О. Сметанкіна (Луганський обласний союз журналістів).

3. Доручити ГО «Міжнародна ініціатива з підтримки України» забезпечити організаційне сприяння громадському ініціативному комітету з допомоги вимушеним переселенцям в Україні (п. 2. Резолюції) та звернутися до країн-гарантів Будапештського меморандуму 1994 року з метою термінового скликання міжнародної конференції (п.1. Резолюції).