Інформаційний тур делегації ГО «МІПУ» до Литви

Делегація ГО “Міжнародна ініціатива з підтримки України” відвідала з 4 по 6 лютого 2016 столицю Литовської Республіки Вільнюс з інформаційним туром з метою популяризації проекту розвитку Балто-Чорноморської Співдружності країн та інших питань українсько-литовського співробітництва. Візит в Литву був, зокрема, приурочений проведенню 31 березня 2016 року у м. Києві 2-го Балто-Чорноморського Форуму та участі у ньому відомих литовських та іноземних політичних, громадських діячів, партій та демократичних рухів, а також представників ЗМІ.

Під час перебування у Вільнюсі члени делегації зустрілися з міжнародним секретарем партії “Союз Вітчизни – Литовські Християнські Демократи” Гінтаре Наркевічуте, відвідали Сейм Литви та провели зустріч з лідером опозиції, колишнім Прем’єр-міністром, депутатом Сейму Литви Андрюсом Кубілюсом. На зустрічі з паном Кубілюсом обговорювалися питання підтримки литовськими державними, політичними та громадськими діячами ініціативи щодо посилення співпраці країн Балто-Чорноморського регіону шляхом проведення Форумів та інших спільних заходів для політичного, економічного, культурного, інформаційного, без пекового та військового співробітництва, та головне – задля спільного опору агресії та сучасним загрозам незалежному демократичному розвитку цих країн з боку Російської Федерації. Андрюс Кубілюс висловив свою підтримку як Україні в цілому так і безпосередньо ініціативам ГО “Міжнародна ініціатива з підтримки України” з розвитку громадсько-політичного руху у цьому напрямку, відмітив доцільність та актуальність проведення Балто-Чорноморського Форуму як заходу, який відповідає загальній Політиці східного партнерства ЕС. На думку пана Кубілюса, наразі також необхідно, щоб Литва на парламентському рівні підняла б питання сприяння інтеграції України в ЄС. З свого боку пан Кубілюс висловив свою зацікавленість щодо участі та можливості виступу на 2-му Балто-Чорноморського Форуму у Києві та залучення до участі у цьому міжнародному заході інших литовських та іноземних політиків та громадських діячів.

Також члени делегації мали нагоду безпосередньо ознайомитись з діяльністю Сейму Литви під час екскурсії, організованої Відділом зв’язків з громадськістю Департаменту комунікацій Сейму. Делегації розповіли про роботу Сейму, його структуру, історію парламентаризму в Литві. Під час екскурсії члени делегації відвідали приміщення сучасного Сейму – Зал пленарних засідань, Зал 11-ого березня, зали для прийому гостей, Зал прес-конференцій тощо.

Однією з найбільш знакових подій у рамках програми інформаційного туру була зустріч з депутатом Європарламенту від Литви, Першим головою Сейму Литовської Республіки паном Вітаутасом Ландсбергісом.

Зустріч відбулася у головному офісі громадсько-політичної організації Литви Sąjūdis («Литовський рух») та мала жвавий інформаційно-дискусійний характер, обмін думками з приводу розвитку Балто-Чорноморської Співдружності країн, сучасних геополітичних тенденцій та проблем у політичному та суспільному житті України та Литви. Вітаутас Ландсбергіс підтримав ідею проведення Балто-Чорноморського Форуму, висловив свою зацікавленість щодо участі в ньому та свої погляди на ідею створення Балто-Чорноморського об’єднання в умовах існуючих загроз демократичному розвитку та агресивній політиці з боку Російської Федерації. Пан Ландсбергіс також дав інтерв’ю український газеті «День», яку представляв Микола Семенович Гриценко, Президент Фонду сприяння ініціативам газети «День».

Окрім зустрічей з видатними литовськими політиками члени делегації відвідали агентство новин DELFI, Спілку журналістів Литви, на яких спілкувалися з представниками засобів масової інформації Литви, зокрема стосовно питань обміну досвідом з литовськими журналістами з розвитку незалежної журналістської спілки, співробітництва з литовськими інформаційними, політичними та публіцистичними виданнями, спільних культурно-просвітницьких проектів та видань.

Теми розвитку українсько-литовських відносин, підтримки політичних, економічних та культурних зв’язків між нашими народами були підняті на зустрічі нашої делегації у Посольстві України в Литві. Обговорювалися питання інформування литовської громадськості про життя в Україні, зокрема шляхом проведення фотовиставок про сучасні події в Україні та реалії війни на Донбасі, які ГО «Міжнародна ініціатива з підтримки України» спільно з Музеєм Другої Світової Війни, розташованим в Києві, та Фонд сприяння ініціативам газети «День» планують провести у європейських містах, у тому числі у Литві. На зустрічі були обговорені організаційні питання проведення Балто-Чорноморського Форуму, а також можливості сприяння Посольства України цій та іншим представленим проектам та ініціативам.

Інформаційний тур в Вільнюс був насичений та продуктивний як у плані розвитку українсько-литовських відносин та співробітництва між громадськими, політичними, інформаційними та культурними діячами, так і для інформаційно-просвітницької місії з розбудови Балто-Чорноморської Співдружності країн.

Embassy 1 IMG_8432

Embassy With Gintare Narkevicute IMG_8417 IMG_8412 IMG_8376 IMG_8339 IMG_8317 IMG_8315_1 IMG_8308 IMG_8425 IMG_8355 imageClip_1454783618798 IMG_8303